icopal 3d rekonstrukcia header

Rekonštrukcie so strešnou krytinou Icopal 3D

Jednoduché, rýchle, lacné rekonštrukcie bez likvidácie.

Asfaltovú krytinu Icopal 3D® môžete aplikovať priamo na pôvodnú krytinu.

Použitie strešnej krytiny Icopal 3D:

Rekonštrukcia šikmých striech pokrytých:

 • asfaltovanými pásmi
 • asfaltovými šindľami
 • maloplošnými eternitovými krytinami
 • plechovými krytinami

Systémová skladba:

 • spodná vrstva : modifikovaný penetračný náter Siplast Primer Speed SBS
 • vrchná vrstva: krytina Icopal 3D

Vďaka rýchlej, jednoduchej montáži a nízkej hmotnosti, krytina Icopal 3D spĺňa požiadavky pre spoľahlivé, ekonomické a časovo nenáročné riešenie, pri ktorom sa dosiahne výborný pomer úžitkovej hodnoty a ceny. Strešná krytina Icopal 3D ľahko zapadne do každého prostredia, tak do prírodného, ako aj moderného, mestského. Nízka hmotnosť krytiny je pri rekonštrukciách striech dôležitou podmienkou, ale aj pri novostavbách veľkou výhodou. S asfaltovanou krytinou Icopal 3D® si predĺžite životnosť strechy o ďalších 25 až 30 rokov.

Táto krytina v sebe spája odolnosť a vodotesnosť tradičných asfaltových krytín a estetiku keramických skladaných krytín. Vybrať si môžete až zo siedmich trojrozmerných vzorov vyvolávajúcich priestorový dojem pokrytého povrchu.

Referencia-Icopal-3D-Roman-cerveny-na-novostavbe

Ide o univerzálnu krytinu s hrúbkou 4,2 mm. Vyrobená je z vysoko kvalitného asfaltu modifikovaného SBS kaučukom, s hrubozrnným posypom na vrchnej strane, vďaka čomu dosahuje vysokú odolnosť voči UV žiareniu, atmosférickému starnutiu, prelietavému ohňu a mechanickému poškodeniu.

Odolná strešná krytina z asfaltu

Nosná vložka krytiny Icopal 3D® je vyrobená z kombinovanej sklenenej rohože spevnenej mriežkou z vysokokvalitných sklených vlákien. Ide o celistvú a homogénnu vrstvu, ktorá streche zaručuje vysokú odolnosť proti vode a zároveň stabilitu proti UV žiareniu.

Krytina oplýva širokým rozsahom teplotnej odolnosti, a to pri nízkych i vysokých teplotách. Rekonštrukcia starých striech s asfaltovou krytinou Icopal 3D® je pomerne jednoduchá, pretože krytina sa natavuje na pôvodnú strechu so sklonom od 12° do 85°. Treba však dodržať technologický postup a výrobcom predpísanú systémovú skladbu.

V úvode obnovy sa strecha musí:

 • vyčistiť
 • následne sa prevedie montáž klampiarskych prvkov, držiakov žľabov a odkvapov
 • Podklad odporúčame ošetriť modifikovaným penetračným náterom Siplast Primer®Speed SBS
 • Po jeho zaschnutí sa na strechu nataví asfaltová krytina.
Pri realizácií sa dosahuje minimalizácia odpadu, pretože všetky doplnkové prvky a detaily /nárožie, hrebeň, úžľabia, prechody.../ sa vykonávajú zo strešného pásu Icopal 3D®. Úplná tesnosť strešného povlaku s pásom Icopal 3D zabraňuje zafúkaniu dažďa a snehu pod krytinu a tým vznikajúcich zrážok v podstrešnej časti na rozdiel od skladaných krytín a výrazne znižuje hluk pri daždi, oproti plechovým krytinám.

Spôsob ukladania Icopal 3D®

Umožňuje vytvoriť na streche domu až dva vizuálne efekty:
 1. Klasická skladaná krytina
 2. Južanská architektúra prímorských krajín
Vyznávači tradície a klasickej skladanej krytiny si prídu na svoje uložením Icopal 3D® oblúkmi smerom nadol. Novou asfaltovou krytinou však nepohrdnú ani náročnejší zákazníci, ktorým sa páči južanská architektúra. Uložením krytiny oblúkmi nahor sa totiž možno vzhľadom strechy priblížiť prímorským krajinám.

Icopal 3D farby

 • červená
 • sivá
 • hnedá
Asfaltová krytina Icopal 3D® v červenej, sivej alebo hnedej farbe vráti pôvodnej streche odolnosť, ale aj príjemný a estetický vzhľad. Moderná technológia výroby a vysokokvalitné hlavné suroviny zabudované do výrobku umožňujú poskytovať záruku kvality na materiál v trvaní 10 rokov.

Montážny návod Icopal 3D

  Produktový manažér

  Bc. Rastislav Szeredy
  Icopal 3D Rastislav Szeredy

  +421 (0)905 578 925
  rastislav.szeredy@icopal.com

   

  BMI Group

  Pozrieť tiež

  Táto stránka používa cookies v súlade so zásadami ochrany osobných údajov pre webové stránky spoločnosti BMI group Management UK Ltd. Pokračovaním v prehliadavaní stránky súhlasíte s používaním cookies.